Związek Gmin Jeziora Rożnowskiego

Sobota, 20 Sierpnia 2022
Imieniny : Bernarda, Sabiny, Samuela

Konsultacje społeczne

Państwa zdanie będzie dla nas cenną wskazówką podczas opracowywania wspomnianego planu. To Państwo mogą mieć realny wpływ na sposób zagospodarowania brzegów obu jezior. Konsultacje potrwają do 22 lipca 2016 roku. Plan Rozwoju Jeziora Rożnowskiego i Plan Rozwoju Jeziora Czchowskiego będą zawierać – poza oceną obecnej sytuacji – listę projektów, które w przyszłości będą realizowane w naszym regionie. Aby projekty mogły być ujęte w planie rozwoju, ich realizacja musi pozytywnie wpłynąć na rozwój zbiornika wodnego w kontekście zwiększenia atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej. W ramach działania nie będą wspierane inwestycje z zakresu infrastruktury sportowej to jest infrastruktury rozgrywek i zawodów sportowych oraz wykorzystywanej przede wszystkim do prowadzenia działalności przez kluby sportowe oraz budynki służące funkcjom administracyjno-zarządczym. Nie będą także wspierane inwestycje dotyczące obiektów hotelarskich i parków rozrywki. Projekty powinny za to wpływać na rozwój zbiornika wodnego, przynosząc spodziewane efekty w zakresie ruchu turystycznego, korzyści dla społeczności lokalnej, wzrostu zatrudnienia, środowiska naturalnego i ochrony krajobrazu.

 

W jaki sposób można wziąć udział w konsultacjach?

  1. przesyłając maila ze swoją opinią, pomysłami na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  2. składając pisemną opinię na dzienniku podawczym w wybranym urzędzie gminy (ZGJR)
  3. wypełniając ankietę on-line:

ü    dotyczącą Jeziora Rożnowskiego: http://goo.gl/forms/A500PBgCIGotS0Ue2

ü    dotyczącą Jeziora Czchowskiego: http://goo.gl/forms/dnCkNsZ5wFBlaExX2

  1. wypełniają papierową wersję ankiety dostępną podczas wydarzeń turystycznych
  2. kontaktując się bezpośrednio z zespołem redagującym plany rozwoju (tel. 605282411 )

Konsultacje społeczne to nie obowiązek ale przywilej dlatego zachęcamy do włączenia się w planowanie przyszłości regionu Związku Gmin Jeziora Rożnowskiego. Głos w konsultacjach można zabrać zarówno jako osoba fizyczna jak i prawna – np. stowarzyszenie, fundacja. Konsultacje nie mają charakteru anonimowego dlatego pod uwagę zostaną wzięte tylko podpisane opinie (mailowe lub listowne) oraz prawidłowo wypełnione ankiety. Aby docenić wkład w konsultacje, po ich zakończeniu planujemy nagrodzenie aktywnych osób, których opinie pomogły w redakcji planów rozwoju. Spośród wszystkich kompletnych ankiet zawierających cenne informacje oraz zgłoszeń mailowych bądź pisemnych zawierających istotne uwagi w konsultowanej sprawie rozlosujemy cenne nagrody – m.in. kolacje dla dwóch osób w hotelu HERON, relaks w strefie SPA w hotelu LEMON oraz wyśmienitą pizzę w pizzerii „Słoneczny Stok” w Czchowie. Szczegóły dotyczące losowania nagród dostępne w regulaminie na stronie ZGJR.

                                                                              Zespół ds. redakcji planów rozwoju

                                                                              Związek Gmin Jeziora Rożnowskiego

Podczas konsultacji społecznych partnerują nam:

 

 

Aktualne przetargi
Zakończone przetargi
Związek Gmin Jeziora Rożnowskiego

Jezioro Rożnowskie i jego obrzeża są miejscem relaksu i wypoczynku dla tysięcy amatorów sportów wodnych, kąpieli słonecznych i wędkarzy. Nieodpartym magnesem są: urozmaicona linia brzegowa, atrakcje przyrodnicze, zalesione stoki Pogórza, rejsy statkiem wycieczkowym, liczne ośrodki wypoczynkowe, pola kempingowe i kwatery agroturystyczne w okolicznych wsiach letniskowych.