Związek Gmin Jeziora Rożnowskiego

Poniedziałek, 20 Maja 2024
Imieniny : Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Gmina Czchów

Ziemia czchowska szczyci się zarówno bogatą historią, dorobkiem kulturowym a przede wszystkim znakomitymi walorami krajoznawczymi i przyrodniczymi. Rozlokowana jest na malowniczych wzgórzach, w środkowym biegu Dunajca, w miejscu gdzie Pogórze Wiśnickie styka się z Pogórzem Rożnowskim.
Doliną Dunajca biegł przez Czchów pradawny, historyczny szlak handlowy prowadzący na południową stronę Karpat, dlatego też gmina nazywana jest „Bramą Gór". Jego kontynuacją jest obecna trasa E—4 z Krakowa przez Jurków do Nowego Sącza. W gminie Czchów zbiegają się dwa szlaki komunikacyjne z zachodu na wschód (Kraków — Tarnów) i z północy na południe (Kraków - Nowy Sącz).


Aktualne przetargi
Zakończone przetargi
Związek Gmin Jeziora Rożnowskiego

Jezioro Rożnowskie i jego obrzeża są miejscem relaksu i wypoczynku dla tysięcy amatorów sportów wodnych, kąpieli słonecznych i wędkarzy. Nieodpartym magnesem są: urozmaicona linia brzegowa, atrakcje przyrodnicze, zalesione stoki Pogórza, rejsy statkiem wycieczkowym, liczne ośrodki wypoczynkowe, pola kempingowe i kwatery agroturystyczne w okolicznych wsiach letniskowych.